HEIPARK TOŠOVICE

odpočinek relaxace zábava adrenalin

Bobová dráha

Alpine Coaster – bobová dráha je sportovní zařízení pro volný čas. Pojezdová dráha tvořená rourami je instalována nad úrovní terénu. Ve výšce nad 2 m mezi trubkovou pojezdovou konstrukcí a zemí jsou instalovány záchytné sítě a minimálně na jedné straně dráhy i pochozí lávka.

 

Vozy jsou v provedení pro 2 osoby sedící v řadě za sebou. Po obou stranách vozu jsou instalovány dvě vzájemně propojené brzdové páky, ovládané vždy jezdcem sedícím na zadním sedadle. Dvoubodovým bezpečnostním pásem vpředu, tříbodovým vzadu jsou jezdci pevně upoutáni do svých sedadel. Pro pohyb na vlastní dráze je využito gravitační síly při minimálním sklonu dráhy 6%.

Uživatel dráhy si zcela individuálně určuje vlastní rychlost pomocí vozové brzdy. Na konci dráhy je instalován brzdný pás, který brzdí vůz, jehož jezdec dojel na brzdný pás v rozporu s přepravními podmínkami nepřiměřenou rychlostí. Tím je výrazně omezena síla nárazu při případné kolizi. Na brzdném pásu jsou vozy automaticky transportovány rychlostí, umožňující bezproblémový výstup jezdců. Po výstupu jsou prázdné vozy automaticky dopraveny na nástupiště.

Cestující sedící ve vozech jsou dopravováni směrem nahoru pomocí transportního systému, vlekem Wiegand.

Provoz dráhy je bezproblémový i za vlhka, sněhu a mrazu, tzn. celoročně. Umělé osvětlení je vedeno v celé délce vleku i samotné dráhy.   

           

Zahájení provozu:  13. září 2005
Rok výroby:  2005
Délka dráhy: 964 m
Délka vleku: 300 m
Převýšení:  77 m
Specifikace:  17 zatáček
  1 krajzl (točna)
  1 velký jump (hup)
  14 malých jupmů (hupů)
Přepravní kapacita: 240 jízd / hod.

 

Galerie


CZ EN DE PL

Najdete nás na Facebooku Najdete nás na Google+